Постанови щодо Луганської та Донецької областей

Нові запровадження у законодавстві щодо проведення позачергових виборів у окремих районах Донецької та Луганської областей і визнання окремих районів окупованими.

Народні депутати 17 березня підтримали законодавчу ініціативу Президента і прийняли ряд актів щодо окремих районів Донецької та Луганської областей.

Це зумовлено необхідністю конкретизувати окремі положення Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», а також потребою найшвидшого втілення міжнародних стандартів на цих територіях, щоб забезпечити можливість проведення демократичних виборів.

Згідно законопроекту, позачергові місцеві вибори у Луганській та Донецькій областях мають проводитися лише після виведення з території України всіх незаконних збройних формувань, військової техніки та тільки за участі у процесі виборів незалежних міжнародних спостерігачів.

Також, дані норми мають гарантувати можливість таємно і вільно голосувати, забезпечити свободу передвиборчої агітації та забезпечити внутрішнє переміщення осіб, що були змушені покинути свої домівки у зв’язку з веденням бойових дій.

Ще одним запровадженням був розроблений і прийнятий проект щодо визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями. Згідно цього проекту на даних територіях запроваджується особливий порядок місцевого самоврядування.

КОНТАКТЫ

Для обратной связи заполните форму ниже.

03067, Украина, г.Киев, ул.Гарматная, 8
(063) 977 7171
(063) 977 7171
LexLigaKyiv@gmail.com
lexliga.com