Свіжі зміни у законодавстві України

Президентом України 10 березня 2015 року підписано низку економічних законів, прийнятих Верховною Радою України 2 березня 2015 року, серед яких:

Закон № 213-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» передбачає поетапно підвищувати пільговий пенсійний вік для жінок на 5 років. Також підвищуватиметься страховий стаж, а для деяких професій і спеціальний стаж для осіб, які працюють в шкідливих та особливо шкідливих умовах праці та мають право на пенсії за вислугу. Зміни очікують також пенсіонерів, що працюють. Так, останнім пенсія буде виплачуватися в розмірі 85%, але при умові, що вона не буде меншою прожиткового мінімуму, який встановлено для осіб, що втратили працездатність.

Також, додаткові зміни внесено у закон № 211-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України». Згідно цих змін від оподаткування звільняється благодійна допомога, що надається вимушеним переселенцям міжнародними благодійними організаціями. Крім того, цим Законом також збільшується ставка рентної плати на природний газ з 20% до 70%.

Законом № 219-VIII «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» установлено зменшувати навантаження на фонд оплати праці.

У 2015 році розмір єдиного внеску застосовуватиметься з понижуючим коефіцієнтом при нарахуванні заробітної плати, при нарахуванні винагороди за цивільно-правовими договорами, нарахування допомоги у зв’язку з вагітністю, а також допомоги по тимчасовій непрацездатності. Для цього платник має виконувати ряд вимог, установлених даним законом. Коефіцієнт повинен щомісячно обчислюватися платниками за встановленою формулою, але не може бути меншим, ніж 0,4. З 1 січня 2016 року коефіцієнт збільшиться до 0,6.

КОНТАКТЫ

Для обратной связи заполните форму ниже.

03067, Украина, г.Киев, ул.Гарматная, 8
(063) 977 7171
(063) 977 7171
LexLigaKyiv@gmail.com
lexliga.com