Як зареєструвати право власності на об’єкт незавершеного будівництва?

Автор: LEXLIGA Law Firm

В умовах сьогодення найчастіше виникають деякі питання щодо порядку реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва. Державна реєстрація речових прав на нерухоме майно врегульована Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та Постановою Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень» № 868 від 17.10.2013 року (далі – Порядок).

Зокрема, зазначеним Порядком встановлено загальні засади проведення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, особливості державної реєстрації речових прав на нерухоме майно за заявами в електронній формі, порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, особливості державної реєстрації іпотеки, державна реєстрація обтяжень прав на нерухоме майно, державної реєстрації права власності на об’єкт незавершеного будівництва, обліку безхазяйного нерухомого майна, використання реєстраційних даних Реєстру прав власності на нерухоме майно, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, Державного реєстру іпотек та Державного реєстру обтяжень рухомого майна. Пропонуємо більш детально розглянути державну реєстрацію права власності на об’єкт незавершеного будівництва. Так, Згідно з Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» та з п. 81 Порядку, державна реєстрація права власності на об’єкт незавершеного будівництва проводиться по аналогії з державною реєстрацією речових прав на нерухоме майно, котрі були заявлені вперше. Згідно з п. 83 Порядку, особа також подає:

  • документ, що підтверджує виникнення, перехід та припинення речових прав на земельну ділянку;
  • документ, що відповідно до законодавства надає право на виконання будівельних робіт;
  • технічний паспорт на об’єкт незавершеного будівництва.

Зв'яжіться з нами

Якщо Ви бажаєте, щоб ми зв'язались з Вами, заповніть форму нижче.

03067, Україна, м.Київ, вул.Гарматна, 8
+380442273827
+380442273827
contact(a)lexliga.com
www.lexliga.com